Je neustále riedka stolica u 2-ročnej dcéry v poriadku?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

mám zdravú a šikovnú 2-ročnú dcéru, ktorá všetko spapá. Je veselá, nebadám žiadny problém. Akurát asi pol roka sledujem, že jej každodenná stolica je stále akási kašovitá a riedka.

Mám to vnímať ako problém a požiadať pediatra o nejaké vyšetrenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa dcérka nesťažuje na žiadne bolesti bruška, nafukovanie, bolesti hlavy a niečo priberá, tak by som v prvom rade nasadila na 2 mesiace probiotiká.

Ak by nepomohlo, skúsila by som odsedovať či t onmemôže byť reakcia na laktózu, teda mliečne potraviny alebo na lepok. Ďalej konzultovať s pediatrom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas