Je nekľudný spánok 22 mesačného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
17. dec 2019

Dobrý deň,

máme 22 mesačného synček, ktorý má nekľudný spánok. Niekedy dvíha rúčky, kope, prekrúca sa. Zdá sa mi, že je to hlavne pri zaspávaní. Mám pocit, že si veľa odgrgáva. Pred spaním si vždy pekne odgrgne.

Je to normálne?

Môže sa mu vracať mliečko?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri zaspávaní sú úplne normálne Vami písané prejavy.

Pri refluxe sú skôr iné prejavy. A to kašeľ, vrackanie. Môžte skúsiť antirefluxné opatrenia - spanie v 30 stupňovej polohe (zvýšenej) hlavy, podať pred spaním menej mliečka (ak pije), riadne odgrgnutie.

Ak to zaberie a prejavy sa zlepšia, môže teda ísť o reflux a je nutné dodržiavať tieto pravidlá dlhodobo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas