Je nedostatočný spánok príčinou toho, že dieťa slabo priberá?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobrý deň,

môj syn bude mať v októbri 3 roky a trápi ma, že málo spáva. V noci spí maximálne 8 hodín a cez deň 2 hodiny. Pani doktorka povedala, že musí spať v noci minimálne 10 hodín a cez deň ďalšie 2 (riešili sme neprospievanie).

Ako to mám dosiahnuť?

Skúšali sme už naozaj všetko. Syn sa po 8 hodinách jednoducho vždy zobudí a už nepotrebuje ďalej spať. Každý nás deň sa točí len okolo spania a jedenia.

Môže byť naozaj nedostatočný spánok príčinou toho, že dieťa slabo priberá?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne si to tiež neviem predstaviť, že ako dieťa "donútiť viac spať".

Je pravodu, že spánok je dôležitý, ale sú niektorí jedinci, ktorí majú nžšie spánkové potreby. Vyzerá to, že ide aj o Vašeho synčeka. Ak sa budí spokojný, zrejme mu to stačí a v rámci neprospievania by som sa zamerala na iné súvislosti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas