Je možné zvracanie z nádchy?

Zodpovedané
17. nov 2021

Dobrý deň,

štvorročný syn začal v septembri chodiť do škôlky. Po mesiaci dostal nádchu, bol bez teploty a bez kašľa. Sopeľ nešiel vysmrkať a ani odsať. Bolo však počuť, že je zachuchmaný a zahlienený. Najprv sme asi týždeň dávali Nasivin. Trochu v dýchaní pomohol, ale stále zostalo zachucmanie.

V tom čase sa nám pri ceste v aute povracal (pripisovali sme to autu). Išli sme k doktorka a dostal Trifed. Bral ho týždeň, no nepomohlo. Išli sme na ORL a tam zistili veľkú nosnú mandľu a zostatkovú vodu v ušku. Dostal Nasofan sprej. Zase týždeň bral. Sopeľ už nemal žiaden, zachuchmanie pretrváva. Vraj z tej nosnej mandle.

Na ORL nám odporučili inhaláciu Vincentkou do Vianoc. Máme dať čas tej mandli, či sa stiahne. Výtery negatívne. Tak sme urobili, inhaluje. Išiel do škôlky, po 3 dňoch opäť to čo pred mesiacom, nádcha bez teploty bez kašľa. Vysmrká trochu priesvitného hlienu, ale veľa toho nejde. Počuť, že je zahlienený a v noci chrápe.

Dnes od rána sa sťažoval, že bolí bruško a v noci sa povracal. Takže asi ani ten prvý raz to nebolo z auta, ale z nádchy.

Je možné, že vracia z nádchy?

Ako mu pomôcť?

Dávam Nasivin, Sterimar, inhaluje.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

vracanie pri nádche je pomerne časté, lebo soplíky zatekajú a deti ich prehĺtajú. Môže ho z toho bolieť aj bruško.

Liečbu máte nastavenú dobre, viac by som nepridávala.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas