Je možné, že svrab u dcérky vôbec neustúpil?

Zodpovedané
9. feb 2023

Dobrý deň,

priateľovi, neskôr mne a teraz aj našej skoro polročnej dcérke kožná diagnostikovala svrab. Natierali sme sa, dezinfikovali sme, žehlili, prali, vysávali. Dcérke sa ale počas krémovania pod rukavicami vytvorili vyrážky s bielou hlavičkou - podobné pubertálnemu akné. Plus červené vyrážky v oblasti šije.

Je možné, že svrab vôbec neustúpil?

Môže to byť reakcia na masť a spotené rúčky pod rukavicami?

Ako spoznám, že už svrab skončil?

Ďakujem

Dobrý deň,

kožný nález by mal vidieť lekár. Zdá sa mi, že liečba nie je úspešná. Pokojne však môže ísť o potničky či kontaktné vyrážky ako popisujete. Nález treba ukázať lekárovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas