Je možné urobiť test na protilátky na šiestu chorobu?

Zodpovedané
14. júl 2022

Dobrý deň,

synček bude mať 7 mesiacov a 3 dni mal teploty do 39°C. Dnes sa mu teplota konečne dostala pod 37°C, ale vyhádzalo sa mu bruško. Včera ho aj preháňalo.

Všetko sme pripisovali zúbkom, nakoľko mal naliate a horúce ďasienka, slinil. Keď si niečo priložil na ďasienko, tak plakal.

Je možné urobiť test na protilátky na šiestu chorobu?

Náš lekár má práve dovolenku.

Ďakujem

Dobrý deň,

je to možné, ale v praxi som sa stým ešte nidky nestretla. Klinika je totižto pomerne jasná.

Odfoťte výsyp, pediater vie zhodnotiť aj "ex post" z fotky a popísania kliniky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas