Je možné predávkovať dieťa s vitamínom K?

Zodpovedané
13. nov 2021

Dobrý deň,

môj 7 týždňový syn veľa grcká. Po jednej kvapke vitamínu K raz za týždeň sa zatiaľ vždy veľmi vygrckal. Ako keby naschvál.

Snažím sa mu ju kvapnúť vždy na začiatku dojčenia, aby bola "naspodu žalúdka".

Môžem mu dať ďalšiu kvapku nasledujúci deň, aby som si bola istá, že ho má dostatok?

Môžem ho vitamínom K predávkovať?

S vitamínom D mám opačný problém. Keď som prešla z Vigantolu na DeVit, tak nie vždy ma napadne, že mám dať jeden vstrek namiesto dvoch. Vigantol som vždy dávala každý deň 2 kvapky.

Môže to synčekovi ublížiť?

Aký to má súvis s veľkosťou hlavičky?

Ďakujem

Dobrý deň,

vitamínom D sa teoreticky predávkovať dá. Museli by to byť však mnohonásobne vyššie dávky. Každopádne treba dávať toľko vstrekov, koľko výrobca udáva.

Vitamínom K sa taktiež predávkovať dá, ale dávky by boli mnoho mnoho mnohonásobne vyššie. V podstate - doma to nejde.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas