Je možné liečiť zvýšené CRP a bielkovinu v moči bez podania antibiotík?

Zodpovedané
6. okt 2020

Dobrý deň,

syn má 10 mesiacov a dnes mal zvýšené CRP 18. Mal bielkovinu a krv v moči na +.

Je možné, že to prejde aj bez podania antibiotík?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, CRP 18 nie je vždy indikované na podanie antibiotík -neznamená vždy bakteriálnu infekciu.

Norma je do 5. Antibiotiká ja osobne zvažujem ak je CRP vyššie ako 20. Občas sú prípady kedy dáme aj pri nižších - pri teplotách, podozrení na atypické baktérie atď.

Závisí to teda od sprievodných javov - či dieťatko teplotuje, či je dehydrované, či a aké má ďalšie obtiaže.

Pri takomto močovom náleze predpokladám, že sa poslal moč na kultiváciu a počká sa na výsledok toho a podľa toho sa bude ďalej postupovať - či a aké antibiotiká sa podľa výsledku majú zvoliť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas