Je moja 8 mesačná dcéra v poriadku?

Zodpovedané
25. apr 2021

Dobrý deň,

dcérka bude mať 8 mesiacov a akosi sa jej nechce blabotať - vieskať (kričať). Občas pri kŕmení sa jej podarí povedať mňam alebo ham. Púšťame jej pesničky, spievame jej ich. Na to všetko reaguje - usmeje sa.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať 8 mesačnú prehliadku, tam si pani doktorka zhodnotí celkový stav psychomotoriky, ktorá sa hodnotí ako celok.

Ale to, že ešte neslabikuje neznamená nič zlé, každé dieťatko ide svojím tempom a hoci presne v tomto období slabikovať začínajú. Neznamená, že to tak musia robiť všetci na týždeň presne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas