Je logopédia nutná pre trojročné dieťa?

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý večer,

moja dcérka má 3 roky a lekárka nás poslala na logopédiu na vyšetrenie dyslálie. Blaboce dosť ale svojsky, avšak nehovorí krásne, nevie básničky, ani rozvité vety, vie len spojenia. Rozumie všetkému. Teraz začala chodiť do škôlky.

Je logopédia nutná pre trojročné dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaša pediatrička Vás s dcérkou poslala, myslím, že návštevou logopédie nič nepokazíte. Niekedy už prvá návšteva u logopéda "zázračne" pomôže a dieťatko sa rozrozpráva.

Niekedy sa deti rozrozprávajú samé aj bez logopedickej intervencie. Škôlka zvykne rozvoju reči u detí veľmi pomôcť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas