Je lepšie podať Paralen čipok alebo Nurofen pri teplote po očkovaní?

Zodpovedané
14. mar 2021

Dobrý deň,

čaká nás povinné očkovanie v 3. mesiaci (Hexa+prevenar).

V prípade, ak by dieťa malo teplotu, je lepšie podať Paralen čipok alebo Nurofen?

Ďakujem

Dobrý deň,

Nurofen je až od 3 mesiacov.

Podľa váhy dieťatka. Ak váži okolo 6 kíl (nie viac), tak dajte 1 Nurofen čapík -60 mg. Ak váži od 6 do 10 kíl, tak dajte Paralen čapík 100 mg (nie Panadol baby 125 mg).

Čapíky sa nedelia, pretože účinná látka je v ich "vrchu" a rozdelenie pozdĺžne je veľmi nepraktické, väčšinou sa rozdrobí celý čapík.

Čapík podávajte jedine v prípade, že by dieťatko malo teplotu po odrátaní 0,5 st.C v konečníku 38,5 st.C, s tým, že ak sa bude mať dobre, ďalej sa hrať, nebude plačlivé, nespokojné, tak radšej premerať teplotu za 20 minút, dá sa s podaním počkať. Ak by teplota stúpala viac, alebo by dieťatko nebolo spokojné, tak podanie je na mieste.

Po prvej dávke hexavakcíny však nie je reakcia v zmysle horúčky až taká častá.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas