Je kvôli kašľu 1,5-ročnej dcéry nutná opätovná návšteva pediatra?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

moja dcéra má 1,5 roka a už 4 mesiace užíva antibiotiká na angínu, zahlienenie a problémy s prieduškami. V januári jej naša pediatrička robila stery a našla v nich baktériu. Presný názov neviem, ale údajne je to baktéria dospelých.

Koncom februára znovu ochorela, mala neutíchajúci kašeľ počas v noci, krvavé mandle, bola zahlienená a vracala. Pani doktorka jej predpísala Sinupret, antibiotiká a na baktériu Pamycon kvapky. Po doužívaní antibiotík však dcérka stále kašle, má nočné záchvaty kašľa a ani ráno nedokáže prestať. Počas dňa je to už miernejšie.

Mám ísť znovu k doktorke?

Ďakujem

Dobrý deň,

4 mesiace užíva antibiotiká? To je snáď nejaký preklep. Kašeľ po ochoreniach môže trvať aj niekoľko týždňov. Treba sa však ukázať určite doktorke na kontrolu stavu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas