Je ekzém doživotným problémom?

Zodpovedané
3. mar 2022

Dobrý deň,

20 mesačnému synovi sa občas vyhodí na líčku okrúhy jasne ohraničený fľak. Teraz sa prvýkrát stalo, že zozadu z opačnej strany kolena mal červenú a svrbiacu kožu. Pediatrička to podľa fotky vyhodnotila ako ekzém.

Máme teraz doživotný problém, alebo to dieťaťu ešte môže zmiznúť?

Musím mu teraz nastaviť diétu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusí byť doživotnou diagnózou, ale môže. Je to veľmi individuálne. Diéta je vhodná, ale dosledovaním - či niečo nevyprovokuje vznik ložísk viac ako iné.

Mali by ste používať kozmetiku na atopickú pokožku a podľa mňa by diagnóza mala byť stanovaná riadnym vyšetrením a nielen z fotografie. Prípadne aj potvrdená kožnou lekárkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas