Je denný spánok nášho 2,5 mesačného bábätka v poriadku?

Zodpovedané
18. júl 2021

Dobrý deň,

náš 2,5 mesačný synček cez deň spinká pomenej a nepravidelne. Dokopy je to možno 2 x 2 hodiny v kočíku a doma spolu možno 1 - 2 hodiny. Pospí v kočíku na prechádzke a trochu doma.

Je nutné ukladať ho na spánok aj cez deň v pravidelných intervaloch, alebo ho môžeme nechať bdieť podľa jeho réžie?

V noci spinká 6 - 9 hodín.

Ďakujem

Dobrý deň,

každé dieťatko je iné, ak je dieťatko inak v poriadku, priberá, je pokojné, nejaví známky únavy je to v poriadku.

Som za to, odpovedať na potreby dieťaťa čiže podľa jeho réžie.

Ale toto je skôr názorové, veľa mamičiek to robí podľa svojej réžie a ak to vyhovuje im aj dieťatku nie je to zlé.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas