Je dcérka spavá a uplakaná z očkovania, alebo má otras mozgu?

Zodpovedané
17. jún 2022

Dobrý deň,

mám skoro 6-mesačnú dcérku. Včera ju očkovali druhou vakcínou a hneď podvečer jej začal vodnatý soplík. Veľa kýcha. V noci mala trošku zvýšenú teplotu. Podala som Ibalgin sirup a všetko ok. Iba bola nervózna a uplakaná.

Ráno jej môj syn odopol zips na postieľke a nato začal zvoniť manželovi mobil. Následne spadla asi z 8 - 10 cm výšky a trošku si udrela hlavičku. Hneď začala plakať, no po chvíľke sa upokojila a všetko bolo ok.

Akurát menej papá a viac by pila čajík. Na hlavičke nemá ani začervenané a ani hrčku. Po štyroch hodinách od toho pádu mala trošičku krvavý soplík.

Je spavá a taká uplakaná z očkovania, alebo má otras mozgu?

Nezvracia a malátna nie je. Viac spáva, zreničky má v poriadku.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

naďalej sledovať po dobu 24 - 48 hodín jej stav (vedomie, spavosť, vracanie). To, čo popisujete mi ale príde skôr ako reakcia na očkovanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas