Je čaj z Pestreca mariánskeho vhodný pre 4-ročné dieťa?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

moja 4-ročná dcéra má zvýšené hepatálne testy a lekárka nám nevedela poradiť, čo by na tento problém mohla užívať.

Môžem jej pripraviť slabší čaj z Pestreca mariánskeho?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne by som dieťaťu asi skôr nedávala (nikde v odbornej literatúre to vyslovene nie je napísané ako odporúčaný postup).

Treba sa pozrieť na to, prečo sú zvýšené. Je po ochoreni? Teda to chce čas na úpravu. Má nejaký problém? Treba ho riešiť.

Neviem o akých hodnotách vravíme, prečo bol robený odber, tak veľmi neviem odporučiť inú možnosť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas