Je budenie štvorročného dieťaťa ráno o šiestej v poriadku?

Zodpovedané
17. sep 2021

Dobrý deň,

moja štvorročná dcéra vstávala v lete ráno sama o 7:30. Potom na obed nemohla zaspať skôr ako o 14:00. Niekedy zaspala až o 15:00. Potom spala do 17. hodiny a večer išla späť neskoro.

V škôlke zaspávajú už 11:30. Z toho dôvodu som ju začala budiť ráno o 6:00. Dcérke sa vstáva ráno nedobre, lebo je navyknutá na iný režim. Manžel sa so mnou vadí, že dcérka je moc malá na to, aby vstávala o 6. hodine ráno.

Aký je Váš názor?

Ja sa bojím, že inak by nezaspala v škôlke a obedy spánok by jej veľmi chýbal.

Ďakujem

Dobrý deň,

je to normálne, bohužiaľ režimovo je možno nastavená nateraz takto, ale prestaví sa. Nič iné vlastne ani neostáva dcérke ani Vám.

Zvykne si.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas