Je bolesť na hrudníku 4-ročnej dcéry zapríčinená nočným kašľom?

Zodpovedané
9. feb 2023

Dobrý deň,

dcéra má asi 8 dní nádchu, do toho sa až teraz pridal nočný kašeľ. Cez deň inhaluje Vincentku a Ambrobene. Má hlieny, striekam jej do nosa morskú vodu, odsávam sople, podávam Sinupret a Imunoglukan a DeVit. Sťažuje sa 1 deň že ju pri kašľaní bolí na hrudníku. Nemá teploty, cez deň veľa nekašle. Skôr len v noci a trocha ráno.

Môže mať túto bolesť z nočného kašľa?

Je potrebná kontrola u lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže to byť následok kašľu. Ak sa stav s kašľom nezlepší do 10 dní, tak je vhodná kontrola pediatrom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas