Hrčky za uchom a v slabinách u 6 ročnej dcéry. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
18. júl 2021

Dobrý deň,

moja 6 ročná dcéra má na pravej strane krku a za uchom 4 hrčky. Boli sme u detského lekára a ten povedal, že sú to zväčšené uzliny pravdepodobne z toho, že sa buchla na hlave. Ranu si rozškriabala. Krv jej vziať nechcel, máme ju len sledovať. Dnes som jej našla ďalšie dve hrčky v slabinách.

Môže to mať z tej rany na hlave?

O aký iný problém môže ísť?

Môže mať toxoplazmózu?

Pred tromi týždňami sme kúpili dve mačiatka a nonstop sa s nimi hrá. Ja som mala pred dvomi týždňami pásový opar.

Nemohla sa nakaziť?

Ďakujem

Dobrý deň,

z pásového oparu sa nakaziť nedá. Uzliny môžu byť po prekonanej viróze, s buchnutím hlavy by súvisieť nemali. Čo sa týka toxoplazmy, kde sú mačky, tam môže byť. Príznaky by však boli aj únava, zvýšené teploty a k zdureniu uzlín prichádza cca okolo 2 tt od nákazy (takže asi to z mačičky nebude).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas