Existuje sprej na opuchnutú nosovú sliznicu?

Zodpovedané
7. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problémov môjho syna. Každý rok v tomto čase máva problémy s dýchaním. Vlani mu pomohlo more, teraz hľadám liek.

Má opuchnutú nosovú sliznicu, a preto ťažšie a hlasnejšie dýcha. Boli sme na ORL a lekár mu dal i napriek môjmu upozorneniu tie isté lieky ako vlani, ktoré nezabrali.

Zajtra ideme k pediatričke.

Existuje nejaký sprej na opuchnutú nosovú sliznicu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko to vyzerá na alergický podklad žiadajte vyšetrenie v imunoalergologickej ambulancii.

Čo sa týka toho spreju existujú spreje s obsahom kortikoidov (napr. Mometasone) na potlačenie alergických prejavov avšak tie nemôžu písať obvodní pediatri. Môže ich písať buď ORL lekár alebo imunoalergológ.

Nakoľko viem, že dočkať sa imunoalergologického vyšetrenia môže byť problém, tak skúste ešte raz ORL lekára. Povedzte mu, že predpísané lieky sú neúčinné.

Celkovo na opuch nosovej sliznice sa dávajú aj antihistaminiká (napr. Aerius sirup).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas