Existuje riziko sekundárneho utopenia bábätka počas baby plávania?

Zodpovedané
2. júl 2021

Dobrý deň,

s 9,5 mesačnou dcérou som absolvovala jeden kurz baby plávania. Teraz pokračujeme ďalším. Dcérku už aj ponárame. Prvé ponory jej nešli, keďže sa nadýchla, napila vody a zvyšok lekcie nebola spokojná. Ale už jej to ide pekne.

Dnes som čítala články, ktoré mi vybehli na sociálnej sieti - suché, sekundárne utopenia bábätiek, ktorým vbehla voda do dýchacích ciest.

Je riziko aj u bábätiek, ktoré to cvičia s inštruktorkou?

Ďakujem

Dobrý deň,

riziko je u všetkých bábätiek, ktoré aspirujú veľké množstvo vody. Toto množstvo je však naozaj veľmi veľké a nepredpokladám, že by hrozilo pri bežnom občasnom naloganí sa. Navyše to, že dieťa vykašle po ponore, neznamená, že aspirovalo vodu do pľúc.

Keď dieťa vodu pije, to je úplne normálne (veď pije aj bežnú vodu).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas