Existuje nejaký prípravok na čistenie svrbiacich ušiek?

Zodpovedané
15. okt 2019

Dobrý deň,

moja dcéra si neustále chytá ušká a špára si v nich prstami. Občas počuť, že ako keby mala vodu v ušiach. Občas jej ušný maz výrazne zapácha.

Lekár pri vyšetrení povedal, že zápal tam nie je.

Existuje nejaký prípravok na čistenie ušiek?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

niekedy sa odporúčala morská voda, ktorá je určená do uší, aplikovať do ucha.

Ale momentálne sa razí trend, že je postačujúce čistenie ušiek pri každom sprchovaní. Po sprche vytrieť jemným uterákom, nepoužívať ušné tyčinky, ktoré zatláčajú maz naspäť do uška.

Na zmäkčenie ušného mazu (ak by bol tvrdý) sa dá dať na noc do ušla kvapka olivového oleja a ráno by mal sám "vytekať" z uška.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas