Existuje nejaká liečba pre prípad, ak by výpary boli toxické?

Zodpovedané
11. júl 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď ohľadne vdýchnutia chemikálií u syna.

Existuje nejaká liečba pre prípad, že by tie výpary naozaj boli toxické?

Odporúčate mi kontaktovať nášho pediatra, alebo to mám nechať celé tak?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdu povediac Vám neviem odpovedať presne.

Pokiaľ dieťatko nejaví známky akútnej intoxikácie - čo nejaví - tak sa nič nerobí.

Ak by javilo - dychová tieseň, omodrenie, zlyhávanie organizmu - tak určite do nemocnice, kde by postupovali podľa toho, aká látka by to bola - oxygenoterapia a zabezpečenie základných vitálnych funkcií.

A potom podľa látky pri otrave CO, napr. hyperbarická komora.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas