Dvojtýždňový syn má často mokré prdíky. Ako mu pomôžem?

Zodpovedané
25. nov 2019

Dobrý deň,

syn má 2 týždne a je plne kojený. Kaká 3 - 4x za deň praženicovo . Bruško tvrdé nemá, ale trápia ho prdíky.

S prdom mu vždy vyjde trošku kakanice a aj keď to má len pár milimetrov, tak začne revať o dušu. Keď dám suchú plienku, tak prestane a o pár minút reve zase. A zase je tam ten prdík. Musím meniť plienku zakaždým. Dnes to bolo 8x za polhodinu. Budí sa na to aj zo spánku.

Spomínala som to doktorke a povedala, že o nič nejde pokiaľ prospieva. Skúšala som ColiPrev a probiotiká. A nič. Ja mám laktózovú intoleranciu.

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

máte laktózovú intoleranciu a predpokladám, že mliečne produkty teda nepožívate. Ak áno, nepožívajte ich.

Treba dávať dlhodobo probiotiká, skúste aj Espumisan 5x denne 25 kvapiek. Ak nepomôže po týždni, tak choďte lekárke na kontrolu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas