Dvojročný syn spadol z kuchynskej linky. Ako dlho ho mám pozorovať?

Zodpovedané
5. dec 2020

Dobrý večer,

môj dvojročný syn mi spadol z kuchynskej linky. Stihla som ho zachytiť, ale aj tak si buchol zadnú časť hlavičky. Bol to nepríjemný zvuk buchnutia. Po páde začal plakať, ale za chvíľu sa mi vymanil z náručia a bežal sa hrať. Mal na hlave menšiu hrču.

Spadol na plávajúcu podlahu prikrytú tenším kobercom. Už je to dva dni, stále ho pozorujem a zatiaľ je v pohode. Robí všetko ako ostatné dni.

Môže sa to zvrhnúť?

U doktora sme neboli.

Mohlo dôjsť aj k prasknutiu lebky?

Ďakujem

Dobrý deň,

mohlo dôjsť aj k prasknutiu lebky, samozrejme, kuchynská linka je veľmi vysoko.

Príznaky otrasu mozgu, krvácania do mozgu by však už určite boli prejavené.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas