Dvojročný syn po úraze palca na pravej ruke používa viac ľavú ruku. Je to v poriadku?

Zodpovedané
27. apr 2021

Dobrý deň,

dvojročný syn mal úraz a operáciu palca pred 5. mesiacmi. Po mesiaci bol zahojený, ale odvtedy sa mi zdá, že viac používa ľavú ruku. Všetko robí ľavou. Pravú ruku má viac menej zohnutú a nehýbe ňou.

Čo nám odporúčate?

Mám ho opravovať pri maľovaní a jedení a nútiť ho, aby používal pravú ruku?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite to nie je v poriadku.Zrejme mal dlhšie sadru a nerozcvičil ruku poriadne a teda treba kontrolu ortopédom/traumatológom, ktorý ho operoval a teda následne buď rehabilitácie na rozcvičenie alebo neurológia (či nie je poškodené nervové zásobenie).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas