Dvojročnú dcérku napína na zvracanie pri niektorých jedlách. Vyrastie z toho?

Zodpovedané
18. feb 2022

Dobrý deň,

dcérka mala 2 roky a často pri jedle napína na zvracanie. Keď jej niečo nesadne, tak to aj vygrcia. Stolicu zmenenú nemá, ani horúčky. Len uvidí nejaké jedlo, čo jej asi nesadne a napína ju. Niekedy grcá 2x do týždňa, potom pauza aj mesiac a zase sa to zopakuje.

Je to normálne?

Keď jedlo vygrcia, napije sa a o hodinu všetko spapá ako má. Snažím sa jej pýtať čo chce papať. Vie si aj povedať, čo jej chutí.

Máme ísť na nejaké vyšetrenie, alebo sa to časom upraví?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

poznám takéto deti a buď sa to časom upraví, alebo bude averzia k určitým - skôr samotným pachom ako jedlu - pretrvávať dlhodobo. Nie je to ukazovateľom ochorenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas