Dvojročná dcérka má zarastené nechty na nohách. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
18. máj 2020

Dobrý deň,

naša dvojročná dcérka má obidva palce na nohách, presnejšie vonkajšie strany nechtov zarastené. Doma nosí na behanie príjemné voľnejšie ponožky a von má vhodnú obuv. Nie malú a ani tesnú.

Pedikérka nám odporučila miesto dezinfikovať peroxidom vodíka.

K akému lekárovi máme ísť?

Ako postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba ísť k obvodnému lekárovi, ktorý vypíše žiadanku na chirurgiu, kde zrastený necht ošetria.

Dovtedy dezinfikovať môžete ale problém to nijako nevyrieši. Necht treba chirurgicky zastrihnúť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas