Dvojmesačný synček má Covid-19 a horúčku. Postupujem správne pri jeho liečbe?

Zodpovedané
29. mar 2022

Dobrý deň,

máme Covid-19 a môj dvojmesačný synček má od včera večera vysoké horúčky. Najvyššiu mal 39,6 °C. Doktorka mi odporučila ešte pred jeho príznakmi, aby som v takomto prípade dávala polku čipky Nurofen a po 4 hodinách Paralen. Zaberá na pár hodín a klesne na 37 - 37,2 °C. Synček papá UM a aj dojčím. Mliečka mám pomenej, tak sa snažím dávať aj čajík. Synček je stále ospalý.

Je to takto v poriadku?

Keď sa preberie, tak pohľadom reaguje. Občas sa aj usmeje.

Postupujeme správne?

Čipky mu striedam a dávam až vtedy, keď mu vystúpi horúčka.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem akú má synček váhu, aké sú tie výstupy teploty, ak očasto, takže sa mi ťažko odpisuje.

Ak má aspoň nad 5 kg, môžete dávať Nurofen celú čipku. Inak by som dávala iba Paralenové čipky - polku každých 6 hod (max teda 4x denne).

Pri ochorení môže byť spavejší. Len treba dať na to pozor, môže to už byť známka dehydratácie. Preto mu ponúkajte prsník či fľašu s mliekom častejšie. Ak by stav trval viac ako 2 dni, určite kontaktujte lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas