Dvojmesačné bábo sa pri polohe na brušku občas pretočí nabok. Je to v poriadku?

Zodpovedané
4. nov 2021

Dobrý deň,

dvojmesačný syn pri polohe na brušku nie je ešte úplne stabilizovaný a neudrží rovnováhu na oboch rukách. Niekedy sa pohupuje a prepadne na stranu.

Boli sme u fyzioterapeutky a ukázala nám cvik z Vojtovej metódy kvôli tomuto problému. Synovi sa to samozrejme nepáčilo a veľmi plakal.

Je potrebné ho vystavovať takýmto stresom z cvičenia?

Máme pokračovať v klasickom polohovaní a čakať, že sa spevní aj bez drastického cvičenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je dobré podporovať dieťatko v tom, aby sa v tomto veku pretáčalo. Je to znak nestability.

Čo sa týka otázky ohľadom cvičenia, tak to už posudzuje fyzioterapeut. Ak Vám cvičenie bolo odporučené, asi to má opodstatnenie.

V domácom prostredí, keď navodíte príjemné podmienky, tak vôbec nemusí plakať . Za pokus to stojí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas