Dvojmesačné bábätko užíva Ospen 400 i napriek tomu, že nemá teplotu. Je to v poriadku?

Zodpovedané
22. apr 2022

Dobrý deň,

dcérka má 8 týždňov a minulý týždeň začala mať soplíky, ktoré jej zatekajú. V nedeľu mala dýchanie čisté. Boli sme s ňou na pohotovosti a dnes sme boli na kontrolu u lekárky. Vraj začína mať prieduškový nález a nasadila jej antibiotiká Ospen 400 každých 8 hodín 1,5 ml. Teploty nemá, ani nemala. Len tie hlieny v nošteku, ktoré jej zatekajú. Tým pádom kašle. Užíva Cevitko, vitamín D a probiotiká.

Je užívanie antibiotík v poriadku, keď dcérka nemá teplotu?

Pokiaľ by mala zápal na prieduškách, tak by mala mať aj teploty?

Ako dlho trvá kým antibiotiká zaberú?

Soplíky odsávame vysávačom a používame Physiomer.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je podozrenie na bakteriálnu infekciu, antibiotiká sú opodstatnené. To však ja bez vyšetrenia dieťaťa neviem bohužiaľ zhodnotiť. Al tak Vaša pani doktorka zhodnotila, asi to považuje za potrebné.

Antibiotiká tohot typu by mali zabrať do 48 hodín. Soplíky odsávajhte aj naďalej, aj niekoľkokrát denne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas