Dvojmesačné bábätko prespí celú noc. Mám ho začať budiť?

Zodpovedané
22. jan 2021

Dobrý deň,

moje dvojmesačné bábätko prespí celú noc. Zaspí o 20:00 a vstáva o 6:30. Váži 4,93 kg.

Môže byť takto dlho bez papania?

Mám ju začať budiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

no nad tých 8 hodín to je už naozaj dosť. Neviem Vám povedať bez toho, aby som dcérku videla, vyšetrila, pozrela sa na jeho prospievanie od začiatku života, či nemala žltačku, alebo iné ochorenie.

Teoreticky ale, keby je to zdravé bábätko s touto váhou, ktoré priberá a má dosť pomočených plienok denne (aspoň 6) + cez deň si kŕmenie dobehne častejším pitím, tak by to nemal byť problém.

A asi by som sa tešila, že nateraz prespí celú noc, lebo sa to zmení.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas