Do ktorého mesiaca má dieťa vedieť druhé vzpriamenie?

Zodpovedané
6. máj 2022

Dobrý deň,

dcéra má 7 mesiacov a ešte nerobí druhé vzpriameníe. Na bruchu sa zlostí a kope nohami, naťahuje sa dopredu za hračkou a dvíha sa na lakte. Dáva si aj nohy pod brucho a zadok hore.

Do ktorého mesiaca má čas, aby sa naučila druhé vzpriamenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

s dcérkou by som určite absolvovala vyšetrenie u detského fyzioterapeuta. V tomto meisaci by už druhé vzpriamenie mala absolvovať. Na brušku by mala byť spokojná v podstate väčšinu času.

Je možné, že má diastázu alebo iný problém, ktorý sa dá cvičením pekne opraviť. Na to je potrebná kontrola fyzioterapeutom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas