Dieťa zjedlo kamienok a ani po dvoch dňoch ho nevykakalo. Máme navštíviť lekára?

Zodpovedané
6. apr 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Prešli už dva dni a kamienok nikde.

Je ešte šanca, že ho dieťa vykaká?

Dieťa je inak v poriadku, papá a kaká pravidelne (aj 3x denne).

Dokedy mám čakať a kedy navštíviť lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

prepáčte, cez sviatky som mala dovolenku. Ak dieťatko stále nevykakalo kamienok, navštívte lekára.

Hoci ak nejaví známky obštrukcie, tak zrejme nebude podnikať žiadne kroky, chcela by som také dieťatko aspoň vyšetriť a skontrolovať. Stolicu sledujte naďalej.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas