Dcérke slzavejú očká. Má upchaté kanáliky?

Zodpovedané
22. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej 6 mesačnej dcéry, ktorej ráno slzavejú očká. Cez deň jej neslzia. Pravé spodné viečko má ako keby trošku opuchnuté.

Môže mať upchaté kanáliky?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže má očká slzavé iba ráno, nie cez deň, myslím si, že nepôjde o nepriechodnosť slzných ciest.

Pri upchatých slzných cestách očká síce slzavejú, ale veľa. Sú aj hnisavé, opuchnuté, môžu sa opakovať hnisavé výtoky z oka.

Kúpte si kvapky Occuflash a kvapkajte ich dcérke 5x1 kvapku do očka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas