Dcérka má zelenú stolicu. Mám jej zmeniť mlieko?

Zodpovedané
22. okt 2020

Dobrý deň,

moja dcérka je stále nespokojná, veľa plače a málo spí. Stolicu má úplne zelenú a riedku, veľmi zapácha.

Najskôr pila obyčajný Nutrilon, ale kakala praženicu a bola upchatá. Tak sme zmenili na Nutrilon Colics. Doktorka nám odporučila zmeniť na Nutrilon Omneo Comfort.

Dcérka berie probiotiká a kvapky na štiepenie laktózy..

Môže mať nejakú intoleranciu?

Odporúčate nám zmeniť mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

riedka stolica ani farba do zelena nie je dôvodom na zmenu mliečka. To je neprospievanie, nepriberanie, bolesti bruška.

Či plač súvisí s mliekom sa dopredu povedať nedá, uvidíte po zmene. Ja by som zmenila druh mlieka (sunar, beba, hipp, kendamil to už je na Vás, ktoré vyskúšate) ale za normálne 1tkové. Treba vydržať 5 dní a odsledovať stolicu, správanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas