Dcérka má po zápale stredného ucha v ušku tekutinu. Môže ísť do škôlky?

Zodpovedané
7. okt 2019

Dobrý deň,

moja 2,5 ročná dcéra minulý týždeň prekonala zápal stredného ucha. Dnes doužívala antibiotiká. Doktor na kontrole povedal, že má v ušku ešte nejakú neinfekčnú tekutinu. Horúčku a ani bolesť nemá.

Môže ísť do škôlky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak dnes doužívala antibiotiká, ja by som so škôlkou ešte počkala aspoň do štvrtka. A to v dôsledku toho, že po každej bakteriálnej infekcii je imunita oslabená a teda ľahšie môže "chytiť" ochorenie od iného dieťaťa.

Čo sa týka "tekutiny v ušku", neviem presne, čo tým pán doktor myslel. Nakoľko Vám liečbu nepredĺžil predpokladám, že známky zápalu už pominuli a z tohto hľadiska je to už v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas