Dcérka má na nose červenú bodku. Bude možné ju odstrániť?

Zodpovedané
8. máj 2020

Dobrý deň,

moja dcérka má na nose červenú bodku. Všimla som si ju pred rokom, ale vtedy bola menšia ako keby pichnutie špendlíkom. Keď sme boli u pediatričky, tak som jej o tom hovorila. Kázala mi to sledovať. Niekedy sa bodka trošku zväčší a potom stiahne, ale nemizne. Je dosť viditeľná.

Čo nám odporúčate?

Je možné bodku odstrániť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

z foto mi až tak nevyplýva, či je bodka v niveau (teda v úrovni kože), alebo vyčnieva.

Je v úrovní kože a ide o cievku? (čo sa tiež z foto nedá povedať), alebo ide o znamienko? Alebo ide o malú bradavičku? Na tieto otázky Vám (ani sebe) neviem odpovedať z foto.

Každopádne však estetická medicína je už na takej vysokej úrovni, že sa dá odstrániť takmer všetko.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas