Dcérka má na krku guličku ako hrášok. Ukázala by sa na sone vážna choroba?

Zodpovedané
15. okt 2019

Dobrý deň,

mojej dcérke som medzi uchom a ako končí dolu krk našla guličku vo veľkosti o niečo väčšiu ako je hrášok.

Ak by to bolo niečo vážne, ukázalo by sa to na sone krku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý večer,

na sone krku sa ukáže či ide o uzlinu, akého je veľkosti, tvaru, prekrvenia a teda či ide o bežnú detskú uzlinu (zväčšenú pri infekte), alebo niečo čo treba ďalej sledovať.

Vyslovene diagnóza sa zo sona určiť asi nedá, ale vie naviesť na potrebu ďalších vyšetrení -odber krvi, prípadne iné zobrazovacie techniky atď.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas