Dcére puká v uchu. Môže to byť problém?

Zodpovedané
8. mar 2019

Dobrý deň,

mojej 9 ročnej dcére pri jedení a zívaní puká v uchu. Spolužiak jej v škole húka do ucha.

Môže to byť problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

"húkanie" spolužiaka s pukaním v uchu nebude súvisieť. Nakoľko dcérka nemá iné obtiaže, pôjde o normálny jav, kedy sa mení tlak v ušnej dutine.

Môže skúsiť viackrát denne zatlačiť na nos (ako keď skáče do bazéna a nechce, aby sa jej voda dostala do nosa) a fúkať, po prípade prehltnúť slinky. To by malo pomôcť.

Ak by však mala iné problémy (tinitus - hučanie, bolesť v uchu) je vhodné navštívenie ORL ambulancie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas