Dcéra sa nevedela nadýchnuť a vykašľať. Hrozilo jej "suché utopenie"?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

mojej 9-mesačnej dcérke som dnes podávala antibiotikum Sumamed cez priloženú striekačku, avšak počas jedného streknutia (asi 1 ml sirupu) sa nadýchla a zabehlo jej. Ale tak veľmi, že sa nevedela nadýchnuť, nevedela vykašľať obsah. Až po chvíľke dokázala sirup vykašľať a nadýchla sa.

Môže jej takéto niečo spôsobiť tzv. "suché utopenie"?

Ďakujem

Dobrý deň,

suché utopenie je extrémne raritná vec, ktorá ale súvisí s vdýchnutím oveľa väčšieho množstva tekutín. Takže je vylúčené, že by dcérke hrozilo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas