Dcéra prekonala mononukleózu. Bola by ohrozená jej imunita, ak by dostala kiahne?

Zodpovedané
5. aug 2019

Dobrý deň,

moja dcéra prekonala v máji mononukleózu. Stále má na krku uzliny.

Ak by teraz dostala kiahne, malo by to veľký dopad na imunitu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

každá viróza oslabuje imunitu. Každý organizmus je iný. Avšak po 3-mesačnom odstupe, pri normálnom priebehu mononukleózy, by už telo mohlo byť zregenerované dostatočne.

Obe tieto ochorenia imunitu oslabujú, neviem však predpovedať, ako sa telo Vašej dcérky s tým vysporiada. Môže mať úplne "bežný" priebeh, ale aj komplikácie. Uvidíte, kým nie sú komplikácie, nie je dôvod sa predčasne stresovať. Keď budú, tak sa vyriešia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas