Dcéra má v stolici bacila. Aké probiotiká jej odporúčate užívať?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobrý deň,

moje 6 ročné a 15 mesačné dieťa majú alergiu na BKM a intoleranciu na laktózu. Obe deti zle znášajú probiotiká na báze laktobacilov. Myslím si, že je kvôli mliečnemu kvaseniu.

6 ročnému synovi dávam každý mesiac Floraliv. Dcérka má teraz bacila zisteného zo stolice - proteus mirabilis. Má riedku stolicu a je sfarbená do zelena. Bolo mi pediatričkou poradené dávať probiotiká.

Ktoré probiotiká by boli pre dcérku najvhodnejšie?

Skúsila som Biopron a výsledok bol zlý. Floraliv je až od troch rokov.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Proteus mirabilis patrí k bežnej flóre gastrointestinálneho traktu, takže na vrub toho by problémy so stolicou byť nemali.

Probiotiká vhodné pre deti s danými diagnózami by mohli byť Probiofix-inum baby 6 kvapiek denne.

Nebýva zvyklé, že dieťa vo veku 6 rokov má diagnózu alergie na BKM. Takže ak to bolo synčekovi stanovené v skoršom veku, je potrebné vyšetrenie nanovo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas