Čo znamenajú tvrdé hrudy pod jazvami po operácii slepého čreva?

Zodpovedané
20. jan 2020

Dobrý deň,

moja 6 ročná dcérka bola pred mesiacom operovaná laparoskopicky na slepé črevo. Pri natieraní jaziev som si všimla, že pod jazvami má ak keby tvrdé hrudy - kopčeky. Voľným okom to vidno nie je. Jazva sa hojí v poriadku.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nemusí isto o žiaden problém, pravdepodobne sú to uzlíky šicieho materiálu.

Vo väčšine prípadov sa používa vstrebatelný materiál, čiže by to malo zmiznúť po pár mesiacoch.

Opýtajte sa na to chirurga na kontrole.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas