Čo znamenajú tieto hnedé drobné fliačky na končatinách?

Zodpovedané
15. máj 2019

Dobrý deň,

mojej 1,5 ročnej dcérke som včera ráno našla na ruke akoby pehy. Sú to drobunké fľaky hnedej farby. Miestami sa mi zdá, že niektoré sú máličko vystúpené, ale neviem to povedať s istotou. Večer som ju po kúpaní poriadne prezrela a našla som ich aj na druhej ruke, aj na oboch nohách. Tie sú však jemnejšie a vidno ich iba vtedy, keď sa lepšie zahľadím. Tie na jednej ruke sú viditeľné hneď. Tváričku a trup má čistý, bez fľakov.

Nohy na slnku ani nemala tento rok zatiaľ, tak zo slnka to byť nemôže. Prikladám foto ruky, na ktorej je to viditeľnejšie a jednej nohy.

Čo to môže byť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bohužiaľ z fotky sa moc neviem orientovať.

Vyzerá to ako drobný makulopapulózny výsyp, často ako rekacia na podráždenie pokožky vonkajšími vplyvmi a spotením sa - napr. iná aviváž, nevypraté body atď.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas