Čo znamenajú červené vyrážky na stehnách 17-mesačnej dcérky?

Zodpovedané
22. aug 2022

Dobrý deň,

17-mesačná dcérka má tretí deň výsyp. Začalo to na stehnách vzadu červenými bodkami. Z niektorých sa stali vriedky. Červené bodky už pozorujem aj na lýtkach a trošku aj na brušku. Teploty vôbec nemala, papá normálne, hrá sa, všetko vyzerá byť v poriadku. Pred 3 týždňami dostala MMR vakcínu. Miernu reakciu mala na 9. a 10. deň.

Mohla by to byť siedma choroba?

Naša lekárka má tento týždeň dovolenku.

Ďakuje

Dobrý deň,

ide o nejaký typ exantému. O aký však ide, to Vám bez vyšetrenia a dodatočných otázok nepoviem.

Kúpila by som hypermangán, v slaboružovom roztoku kúpala. Ostatné lieky na predpis lekára - Fenistil, prípadne Belogent.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas