Čo znamenajú červené kolieska na tvári trojročného syna?

Zodpovedané
12. mar 2019

Dobrý deň,

náš trojročný synček chodí do škôlky a zhruba týždeň na líci a aj na brade dve červené kolieska. Niekedy sú červené viac, niekedy sa javia ako bledšie.

Čo to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

detská koža veľmi citlivo reaguje na rôzne podnety, srsť, nečistoty, voda, krémy atď. Ak sú aj drsnejšie môže to byť ekzematické ložisko, skúste to zatiaľ premasťovať. Kruhové ložiská vytvárajú občas aj mykózy.

Pri nezlepšení stavu po premasťovaní, môžete ešte skúsiť dávať Fenistil kvapky na večer.

Prípadne sa poraďte s kožnou lekárkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas