Čo znamenajú červené fľaky v hrdle?

Zodpovedané
26. sep 2019

Dobrý deň,

moja dcérka bola od 9. do 15. septembra prechladnutá. Mala sopeľ a trochu kašeľ.

V piatok 12. septembra sa jej objavili v hrdle červené fľaky, ktoré na druhý deň zmizli a objavil sa inde. Viď druhá fotka. Na ďalší deň pribudli tie, ktoré sú na fotke číslo 3 a 4. Do utorka 17. septembra jej všetko zmizlo, takže som to už neriešila. Pripisovala som to viróze.

V nedeľu 22. septembra jej vznikol znova jeden fľak (vľavo dole). V pondelok začal miznúť a spravil sa ďalší (druhá a tretia foto dole). V utorok sa zdalo, že už skoro nič nemá a dnes v stredu má zase nové fľaky (posledná foto).

Vôbec ju to neboli. Keby je nepozerám do hrdla, tak o fľakoch ani nevieme. Všetky, ktoré sa objavia, tak do dňa, resp. do dvoch dní zmiznú.

O aký problém sa môže jednať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hrdlo takto vyzerá bežne pri virózach - aj to, že sa nález mení.

Ak nemá iné symptómy, hrdlo ju nebolí, nemá teploty, tak sa nemusíte ničím znepokojovať. Chce to iba čas, kedy viróza celkom odznie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas