Čo znamená zvýšená hladina laktátdehydrogenázy u 5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
23. jan 2020

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcérka má zvýšenú laktátdehydrogenázu (LD). Jej hladina je 6,02.Ck, čiže je v norme. Pri odbere však zažíva veľký strach. Má zlé žily a krv jej tečie do skúmavky po kvapkách.

Čo znamená, keď má zvýšené LD?

Mám sa obávať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

takéto malé izolované zvýšenie LD neznamená nič. Netreba sa tým zaťažovať.

Môže byť spôsobené svalovou prácou. Ak by boli hodnoty vysoké mohli by svedčiť pre svalové ochorenie, prípadne iné. Ale toto netreba nijako riešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas