Čo znamená žltá stolica u 9 ročnej dcérky?

Zodpovedané
11. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému 9 ročnej dcérky, ktorá má stále žltú stolicu. Teda takú bledo-žltú. Máme HIT, BKM, reflux.

Dcérke kontrolovali pankreas, elastázu, aj test chloridov v pote. To bolo v norme. Mala zvýšené lipázy, ktoré sa pekne upravili. Trpí každodennými bolesťami brucha a ja mám veľký strach.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ takto Vám neviem nič odporučiť. Tiež by som vyšetrila lipázy, amylázy, celkovo pankreas..

Dodržiava striktne diétu pri alergii na BKM? Nemôže si "potajomky" niečo dávať sama?

Ak áno, tak problém treba naďalej riešiť s gastroenterológom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas